Türk Startup’ları Estonya Tallinn’de Yabancı Yatırımcıların Karşısına Çıkacak

 

Stage-Co tarafından düzenlenen yarışma ile seçilen 3 Türk Startup uluslararası pazarlara açılma yolunda destek bulacak.

Stage-Co tarafından Türk startup’larını yurtdışına taşımak amacıyla düzenlenen yarışma Startup Pitch Competition için İzmir, Ankara ve İstanbul’da etkinlikler gerçekleşecek. 3 şehirde gerçekleşecek yarışmada, startup’lar 3 dakikalık sunumları (pitch) ile yatırımcılardan oluşan jüri karşısına çıkacaklar. Her şehirden birincilik alan startup Kasım ayında Estonya’nın başkenti Tallinn’de gerçekleşecek Startup Week’e katılma şansı elde edecek. Startup’lar 5 günlük etkinlikte hem global startup ağları, uluslararası yatırımcılar ile tanışma hem de vizyon açıcı etkinliklere katılma şansı elde edecekler.

İzmir, Ankara ve İstanbul’da yarışmak için başvuru kabul etmeye başlayan Stage-Co Startup Pitch Competition’da her şehirde finale kalan 10 startup sahnede yarışırken girişimlerini yatırımcılara sunma ve networking imkanı da elde edecekler. Estonya delegasyonu ve yatırımcılardan oluşan jürinin değerlendirmesi için başvuru formu ve sunumun İngilizce yapılması gerekiyor. Sunumlar 3 dakika, jüriye soru cevap için ayrılan süre ise 2 dakika olacak.

Etkinlik tarihleri ve detaylar şöyle:

İzmir: 25 Temmuz 18:00’de Originn Coworking’de gerçekleşecek. Kayıt ve başvuru detayları için linke tıklayınız. 

Ankara: 06 Ağustos 18:00’de CoZone’da gerçekleşecek. Kayıt ve başvuru detayları için linke tıklayınız.  

İstanbul: 07 Ağustos 18:00’de Kanyon JointIdea’da gerçekleşecek. Kayıt ve başvuru detayları için linke tıklayınız.

Estonya E-oturum Programı sponsorluğunda gerçekleşen yarışma ve Tallinn seyahat organizasyonu Türk startupların uluslararası pazarlara açılımı için önem taşıyor ve her etkinlikte bu program ile ilgili bilgilendirme de yapılıyor.