Satınalma ve Tedarik Zinciri Ödülleri Teması ile SATINALMA DERGİSİ Eylül 2018 sayımız çıktı.

Değerli yöneticiler,

Yeni Nesil Endüstriyel Ticaret Platformu
Akıllı Satınama Asistanı
Akıllı Satınama Asistanı
Akıllı Satınama Asistanı
Akıllı Satınama Asistanı

2018 Yaz dönemi döviz dalgalanmaları ve onun yol açtığı belirsizliklerin yorumlandığı bir dönem oldu. Gelinen noktada ekonominin işletmelerimizi yeni kararlara sevk edeceği kuşkusuz. Mevcudu koruma ve sürdürülebilir nakit akışlarının sağlanmasında zorluklarla mücadelede yetkin yöneticilere ihtiyacımız var. Özellikle ithalata bağlı gelişen sektörlerde risklerin daha dikkatle değerlendirilmesi gerekmekte. Önümüzdeki yıllarda satınalma ve tedarik zinciri yöneticilerinin önemi daha artacak. Tedarik zinciri yapılanmasını kurgulayan firmalar bir adım önde olacak. Maliyetlerin kontrolünde ise satınalma operasyonları iyiden iyiye mercek altına giriyor. Doğru tedarikçilerle güvene dayalı doğru sözleşmelerin yapılması hayati hale geliyor.

Üretimde dışa bağımlılığın azaltılmasına yönelik yeni yatırım ve teşvikler daha fazla konuşuluyor adımlar atılıyor. KOBİ’lere yönelik teşvik paketlerinin kapsamı genişletiliyor.
Yerli üretim ve yurt içi tedarikçilerle çalışma mecburiyetimizin olduğu yıllardayız. Fabrikalarımızın çalışması ve istihdamın artması için gayretimiz artıyor. Yurtiçi tedarikçilerimizin dünya ile rekabet avantajını yükseltmesini amaçlayan “yerli ve milli satınalma” anlayışı daha da kuvvet kazanıyor.

Kurumsal Satış Kampanyalarınızı Satınalma Cep’te Düzenleyin

Firmalarımızın ürün (standart ya da atıl stok) ve hizmetlerini hedef kitleye doğrudan iletilmesinde satış fırsatları sunuyoruz. Güncel kurumsal satış fırsat ve kampanya listesini http://www.satinalmadergisi.com/kampanyalar sayfamızdan da inceleyebilirsiniz.

Satınalma Cep kurumsal pazarda (B2B) firmalar için tüm Türkiye’yi kapsayacak yeni büyüme noktaları ve fırsatlar üzerine çalışmaktadır. Satınalma Cep  Uygulamasını telefonunuza indirip incelediğinizde teklif alma (toplama), teklif verme, satış kampanyaları, fırsat özellikleri ve Tedarikçi Arama Motoru özelliklerini göreceksiniz.

Tedarikçi üyeliği ve  iş ortaklığı kapsamında çözümler:

Başlangıç aşamasında ücretsiz Tedarikçi Sayfası ile sisteme firma girişinizi yapabilirsiniz.

Satınalma Cep Firma Kayıt Linki:

http://www.satinalmadergisi.com/ucretsiz-kayit/ 

  • Tedarikçi Üyeliği (Günde sadece 1 TL) ;

Satınalma Cep Ekosisteminde firma sayfası ve 20 adet ürün listeleme sayfanız hayata geçirilir. Satınalma Dergisi’nde haber ve bültenlerinizle yer verilir. Tedarikçi olarak girdiğinizde faaliyet alanınıza uygun müşteri ve talepler tarafınıza yönlendirilir. Aynı zamanda güncel satınalma taleplerine teklif verebilirsiniz.

  • İş Ortaklığı Programı ;

İş Ortaklığı Programı ile firma sayfası50 adet ürün listeleme sayfanızla birlikte tüm şirketlere fırsatlar (indirimli kampanya) sunabilirsiniz. Kampanya ve indirimlerle, kurumsal müşterilere doğrudan ulaşabilirsiniz. Satınalma Dergisi’nde haber, röportaj ve bülten çalışmalarına yer verilmesi, telefon bildirimi (notification) yapılmaktadır.

– 21 Kasım 2018 Satınalma ve Tedarik Zinciri Yönetimi Konferansı –

Firma ve Yönetici Ödülleri İçin Başvurunuzu Yapınız

“Büyüyen Ekonomilerde Satınalma ve Tedarik Zinciri Yönetimi” konferansımızın hazırlıklarını sürdürüyoruz. Firma ve kamu kurumlarımızla bilgilendirme toplantıları yapıyoruz. Alanlarında başarı gösteren firma ve yöneticilerimize ödüllerini de vereceğiz. Konferans programı ve ödül kategorileri için Tedarik Zinciri sayfalarımızı http://www.tedarikzinciri.org/egitimler/konferans_2018/ inceleyebilirsiniz.

Bu sayımızda yazıları ile katkı veren değerli yönetici ve akademisyenlerimize teşekkür ediyorum. İşlerinizde bolluk ve bereket diliyorum.

Prof. Dr. Murat Erdal (Editör)
www.muraterdal.com

Satınalma Dergisi