Godaddy, İlk Developer Meetup Etkinliği

Godaddy, İlk Developer Meetup Etkinliğinde Freelance Web Geliştiricilerle Bir Araya Geldi

Yeni Nesil Endüstriyel Ticaret Platformu
Akıllı Satınama Asistanı
Akıllı Satınama Asistanı
Akıllı Satınama Asistanı
Akıllı Satınama Asistanı

GoDaddy, Bionluk tarafından düzenlenen etkinlikte web geliştiricilerin müşterileri için dijital varlık oluşturmalarını ve yönetmelerini kolaylaştıracak çevrimiçi araçlarını tanıttı.

Dünyanın en büyük küçük işletme odaklı teknoloji sağlayıcısı GoDaddy, Türkiye’nin freelancer merkezi Bionluk tarafından ilk kez düzenlenen Developer Meetup etkinliğinde freelance web geliştiricilerle bir araya geldi. Kolektif House Levent’te gerçekleştirilen etkinlikte Bionluk Kurucu Ortağı Utku Subakan’ın açılış konuşmasını GoDaddy EMEA Pazarlama Direktörü Selina Bieber ve Sendloop’un Kurucu Ortağı ve CTO’su Mert Hürtük’ün sunumları takip etti. Etkinlik kapsamında, Bionluk Yazılım ve Teknoloji Kategorisi Yöneticisi Aybüke Taşdirek’in moderatörlüğünü yaptığı bir “Freelancer Paneli” de düzenlendi.

Web geliştiricilerle bir araya gelmenin heyecanını yaşadığını belirten Bionluk Kurucu Ortağı Utku Subakan, “Bionluk’u kurarken hedefimiz, yetenekli ve deneyimli freelancerları alıcılarla bir araya getirmekti. Teknoloji ve internet hızla gelişirken dünyada olduğu gibi Türkiye’deki insanlar da başarılı oldukları işleri nerede isterlerse yaparak gelir elde edebilirler. Freelance web geliştiriciler de önemli bir grup çünkü şirketlerin dijitalleşmesine giden yolun kalbinde yer alıyorlar” dedi.

GoDaddy’nin Türkiye’deki KOBİ’lerin çevrimiçi olmasına yardımcı olan web geliştiricilerle birlikte çalışmaktan heyecan duyduğunu belirten GoDaddy EMEA Pazarlama Direktörü Selina Bieber ise, “Türkiye’deki KOBİ’ler arasında gerçekleştirdiğimiz anketin sonucunda çok küçük işletmelerin yüzde 47’sinin web siteleri olmadığını gördük. Katılımcıların yüzde 27’si web sitesi oluşturmak için yeterli zamanlarının, yüzde 26’sı ise gerekli teknik bilgilerinin olmadığını dile getirdi. Web geliştiricilere müşteri işlerini yönetmeleri için doğru çevrimiçi araçları sunarak, müşterilerini verimli ve uygun maliyetli bir şekilde dijital ortama taşımalarını sağlamayı amaçlıyoruz” şeklinde konuştu.

Çevrimiçi çözümlerden oluşan ürün portföyüne yatırım yapmaya devam eden GoDaddy, ürünlerinin kurulum ve yönetim süreçlerinin hızlı ve kolay olmasına odaklanarak Türkiye’deki web geliştiricilerin ve tasarımcıların müşterileri hesaplarını daha verimli bir şekilde yönetmesini sağlamayı hedefliyor. cPanel ve Yönetilebilir WordPress gibi yerelleştirilmiş barındırma çözümleri ile GoDaddy web geliştiricilerin müşterilerinin sitelerini yönetmelerine ve bakımını yapmalarına yardımcı olmayı amaçlıyor.