Fransa ve Çin’in Endüstriyel Stratejilerinde Üç Boyutlu Teknolojilerin İmzası

3D tasarım yazılımı, 3D Dijital Modelleme ve Ürün Yaşam Döngüsü Yönetimi (PLM) çözümlerinde dünya lideri 3DEXPERIENCE Şirketi Dassault Systèmes, yenilikçiliğe yönelik dijital platformların Fransa ve Çin’deki endüstriyel stratejilerin kalbinde olduğunu duyurdu. Üretim maliyetlerini düşürme, verimlilik ve sürdürülebilirliği geliştirme, yaratıcılığa esin kaynağı olma ve yeni iş modelleri oluşturmaya yönelik; Fransa’nın “Industry of Future-Geleceğin Endüstrisi” ve Çin’in “Made in China 2025-Çin Malı 2025” endüstriyel yenilikçilik programlarının en önemli unsurlarının arasında üç boyutlu teknolojiler de var.

Yeni Nesil Endüstriyel Ticaret Platformu
Akıllı Satınama Asistanı
Akıllı Satınama Asistanı
Akıllı Satınama Asistanı
Akıllı Satınama Asistanı

Günümüzde internet, yeni ekipmanlar, malzemeler, otonom robotlar ve diğer teknolojilerin ürünlerin üretilme yollarını dönüştürdüğü endüstriyel bir boyut alıyor. Endüstriyel yenilikçilik, mevcut süreçlerde devrim yapmak ve daha iyi bir müşteri deneyimiyle sonuçlanacak dinamik, bütüncül ve daha sürdürülebilir bir üretim modeli oluşturmak için birden fazla dijital kavramı içermeli. Dünyanın her yerinden kamu kuruluşları ve şirketler, bu dijital kavramları özümseyerek endüstriyi canlandırmak için üretim otomasyonu ve optimizasyon girişimleri başlatmanın endüstriyel ve ekonomik potansiyeli kabul ediyorlar.

Hem Fransa hem de Çin, insanlar, bilgiler ve fikirler arasında entegre ve uçtan uca işbirliği içinde endüstriyel değişimi hızlandırmak amacıyla dijital platformların kullanımına güçlü bir şekilde odaklanmış durumda.

Fransa Sanayi Bakanı Christophe Sirugue şunları söyledi: “2012 yılından itibaren Fransa, ülke endüstrisinin dijital devrimden en iyi şekilde faydalanmasına yardımcı olmak için geniş bir yelpazede reformlar başlatmıştır. “Fransa’nın endüstriyel tabanı, hükümetin dokuz milyar Euro bütçe ayırdığı ‘Geleceğin Endüstrisi’ birliğinde bir araya geldi. Fransa endüstrisi dünyaya açılmıştır ve Çin, yeniliklerimize ışık tutmak için en iyi yerdir.”

Dassault Systèmes, Fransa’nın “Geleceğin Endüstrisi” birliğinin liderlerinden biri ve ayrıca şu anda dünyanın en büyüğü olan üretim sektörünü dijital olarak dönüştürmek için Çin endüstrisi ile omuz omuza çalışıyor.

Dassault Systèmes Marka ve Kurumsal Gelişim İdari Başkan Yardımcısı Pascal Daloz şunları söyledi: “Dijitalin en görünür değeri üretkenlik ve rekabet gücünü artırmak olmakla birlikte esas gücü hayal gücüdür. Başarılı olan üreticiler, henüz mevcut olmayan bir dünyayı yaratacak olanlardır. Dassault Systèmes, arz ve talebe yönelik yenilikçi stratejiler uygulamak amacıyla işbirliği ve yenilikçilik için 3DEXPERIENCE evrenlerini sağlamaktadır. Dijital fabrika sadece sanal, bağlantılı ve otomatikleştirilmiş değil, her şeyden önce insanların becerilerinin yenilikçilik, performans, kalite ve sürekli değişime dönüştürüldüğü bir yürütme sistemidir. Sanal, ürünlerin yapıcı unsuru haline gelmiştir. Sonuç olarak değer, verilerin endüstrilerin kendilerini yeniden keşfetmeleri için stratejik bir değer olduğu bulut hizmetlerine geçiştir.”

Dassault Systèmes 30 yılı aşan bir süredir havacılıktan sağlığa birçok endüstride dijital dönüşümü desteklemeye yönelik teknolojiler ve çözümler geliştiriyor ve birinci sınıf teknolojiler ve süreçleri geliştirmeye adanmış 50’den fazla global girişime katılıyor. 3DEXPERIENCE platformu, ürünler, süreçler ve tedarik zincirlerini bir araya getiren ve üreticinin işini gerçek zamanlı olarak birleştirilmiş bir görünümde sergileyen dijital bir ortamda sanal tasarım, simülasyon, üretim ve işbirliği uygulamaları içeriyor.