Creditwest, Kıbrıs’ta dijital bankacılığı başlattı

Altınbaş Holding’in iştiraklerinden Creditwest Bank Kıbrıs, tüm dijital bankacılık uygulamalarını Creditwest Digital markası altında topladı. Creditwest Digital ile birçok sigortacılık ve bankacılık işlemi anında cepten gerçekleşebiliyor. Creditwest Bank Yönetim Kurulu Başkanı Nusret Altınbaş, “Teknolojik çözümlerle müşterilerin hayatını kolaylaştırarak Kuzey Kıbrıs’ı bankacılıkta dünyaya bağladık” dedi

Yeni Nesil Endüstriyel Ticaret Platformu
Akıllı Satınama Asistanı
Akıllı Satınama Asistanı
Akıllı Satınama Asistanı
Akıllı Satınama Asistanı

Altınbaş Holding bünyesinde bulunan ve Kuzey Kıbrıs’ın en büyük özel bankası olan Creditwest Bank, Creditwest Digital markasını tanıttı. Kuzey Kıbrıs’taki yeni konsept şubenin açılışında tanıtılan Creditwest Digital, tüm dijital bankacılık uygulamalarını bünyesinde topluyor.

Açılışa KKTC Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun, Altınbaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Vakkas Altınbaş, Altınbaş Holding Onursal Başkanı Ali Altınbaş, Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Altınbaş, Altınbaş Holding CEO’su Mehmet Sait Kayahan ve Creditwest Bank Yetkilileri katıldı.

Kuzey Kıbrıs’ta bankacılığa farklı bir bakış açısı getiren Creditwest Bank, bir çoğu KKTC’de ilk defa görülecek uygulamalarla şubede sıra beklemeye son veriyor. Banka müşterileri notifier uygulaması ile banka hesaplarındaki değişimleri cep telefonlarından anlık olarak takip ediyor, police satınalma ve hesap takip işlemleri internetten yapılabiliyor.

İnternet bankacılığı, Mobil bankacılık, Kiosk bankacılığı, Creditfast, Web’den Sigorta, SMS Bankacılığı ve Telefon Bankacılığı’ndan oluşan Creditwest Digital ürünleri, mekandan bağımsız evde, ofiste, tatilde, hızlı, pratik ve güvenli bankacılık hizmeti sunuyor.

Gençler tercih ediyor

Dr. Süleyman Erol açılışta yaptığı konuşmada inovatif uygulamalar konusunda kendilerini motive eden unsurların başında tüketici eğilimlerindeki değişimler olduğunu söyleyerek, genç nüfus oranının yüksek olduğu ülkelerde, şube gibi maliyetli geleneksel kanallar yerine, dijital kanalların öneminin artığını söyledi.

Creditwest olarak internet ve mobil bankacılıkta en çağdaş deneyimleri müşterilere yaşatırken, şubelerden hizmet almayı tercih eden müşterileri de unutmadıklarını belirten Erol, konsept şubelerde teknoloji ve konforu birleştirdiklerini ifade etti.

‘3 ilkeye bağlıyız’

Altınbaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Vakkas Altınbaş, açılış etkinliğinde yaptığı konuşmada Creditwest Bank’ın ilk kurulduğu günlerdeki gibi üç önemli ilkeye halen sadık olduklarını belirterek, yenilikçilik, dürüstlük ve çalışkanlıktan hiçbir zaman taviz vermediklerini belirtti.

Açılışta konuşan KKTC Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun, Kuzey Kıbrıs’ta bankalarda krediye dönüşmesi gereken önemli bir mevduat birikimi olduğunu ifade etti.

Nusret Altınbaş: Bankacılıkta KKTC’yi dünyaya bağladık

Creditwest Bank’ın bugün yine bir ilke imza attığını vurgulayan Creditwest Bank Yönetim Kurulu Başkanı Nusret Altınbaş, bankacılıkta yenilikçi çözümleri ilk sunan banka olmaktan gurur duyduklarını açıkladı. Teknolojik çözümleri ile müşterilerin hayatını kolaylaştırarak mekandan bağımsız, kolay, güvenilir ve hızlı bankacılık hizmeti sunduklarını ifade eden Altınbaş, bu yeniliklerle KKTC’yi bankacılıkta dünyaya resmi olarak bağladıklarını belirtti.