CARDTEK, DELOITTE FAST50’de…

Türkiye’nin lider ödeme teknolojileri şirketi Cardtek, Deloitte tarafından Türkiye’de 12 yıldır düzenlenen ve en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerinin belirlendiği Fast50’de donanım ve processing olmak üzere 2 farklı alanda ödül aldı. 2010 yılından beri istikrarlı bir şekilde büyüyen Cardtek, teknoloji ihraç ederek ulaştığı başarıyı 8. kez Deloitte tarafından verilen ödülleriyle tescilledi.

Yeni Nesil Endüstriyel Ticaret Platformu
Akıllı Satınama Asistanı
Akıllı Satınama Asistanı
Akıllı Satınama Asistanı
Akıllı Satınama Asistanı

Uluslararası çapta sunduğu yenilikçi ödeme sistemleri çözümleriyle tanınan Cardtek, kurulduğu günden bu yana dünyaya teknoloji ihraç ediyor. Bu doğrultuda Cardtek, Deloitte’un bu yıl 12’ncisini gerçekleştirdiği ve son 4 yılda, Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerini belirlediği Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye 2017 Programı’nda yer aldı. Kuruluşlar, 2013-2016 yılları arasında net satış gelirlerinde kaydettikleri büyümeye göre programda yer almaya hak kazanıyor.

8 yıldır üst üste Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerinden biri olduğu Deloitte tarafından tescillenen Cardtek, Deloitte Fast50’de, donanım ve processing olmak üzere 2 farklı alanda ödül alma başarısını sağladı. İstikrarlı büyümesini sürdüren Cardtek, küresel çapta teknoloji çözümleriyle sektörün gelişimine hizmet ediyor.

Cardtek’in 8 kez art arda Deloitte tarafından en hızlı büyüyen teknoloji şirketleri arasında gösterilmesinin büyük bir gurur kaynağı olduğunu ifade eden Cardtek CEO’su Turgut Güney, “Türkiye’de doğan Cardtek, bugün ödeme sistemleri dünyasında global listede ilk 10 şirketten biri olmak üzere çalışıyor. Bu doğrultuda Amerika, Avrupa, Orta Doğu ve Asya’daki ofislerimiz ve yetenekli ekiplerimizle uluslararası çapta ilklere imza atıyoruz. Güçlü iş ortaklarımızla uzmanlığımızı lokal beklentiler ve ihtiyaçlara göre tasarlayarak dünyanın dört bir yanına sunuyoruz. Son bir yılda Hindistan’dan Dubai’ye ve Kanada’ya dek pek çok farklı ülkede elde ettiğimiz başarılar da bu vizyon doğrultusunda güçlü adımlarla ilerlediğimizi kanıtlıyor. Sağladığımız istikrarlı büyüme ve gelişimin, Deloitte’in teknoloji dünyasına ışık tutan platformu Fast50 tarafından 8 yıldır üst üste tescillenmesi bizleri hedeflerimize doğru daha güçlü adımlarla ilerleme konusunda cesaretlendiriyor” dedi.

Cardtek 2017 yılında da uluslararası çapta ilklere imza atma geleneğini sürdürüyor. Şirket, yıl içerisinde Dubai’de dünyanın ilk ülke çapında kullanılmak üzere tasarlanan ulusal cüzdanının yazılım tedarikçisi olarak projenin hayata geçmesinde yer aldı. “EmPay” adı verilen bu proje ile Birleşmiş Arap Emirlikleri’nde su, elektrik, gaz aboneliklerinde, sadakat programlarında, okullarda, restoran zincirlerinde, taksilerde, yurt dışı para transferlerinde ve daha birçok alanda ödemeler, giyilebilir cihazlar üzerinden yapılabilecek şekilde tasarlandı.

Şirket, ayrıca Hindistan’ın en kalabalık üçüncü şehri Bangalore ve önemli turizm merkezlerinden Kochi’de hayata geçirilen ‘Temassız Toplu Taşıma Akıllı Kart Projesi’ kapsamında çözüm tedarikçisi olma başarısını gösterdi. Tüm ülkeye yayılması planlanan bu sistem, tek bir mobil cüzdan ile hem ulaşım hem de diğer ödeme işlemlerinin yapılabilmesine olanak sunuyor. Böylece şehir sakinleri tek bir kart ile ulaşımdan alışverişe, e-ticaretten restorana pek çok farklı alanda ödeme işlemlerini hızlı, kolay ve güvenilir bir şekilde yapabilecek.

Cardtek’in yeni hedefleri arasında ise otomotiv üreticileri ile güvenli mobil ödeme konusunda uluslararası çapta gelişim sağlamak bulunuyor. Cardtek bu doğrultuda benzin, otopark ya da araçlara hizmet veren restoranlar için araçtan ayrılmadan ödeme yapılmasını mümkün kılacak çözümler üzerinde çalışıyor.